Lacio e Inzagit dhe e Tares mund Juven, tani garë treshe për titullin!

“Kjo është një fjalë e madhe”, refuzoi Sergej Milinkoviç-Saviç, ndërsa skuadra e tij u konsiderua pretendente njëlloj me Interin dhe me kampionët në fuqi. Sulmuesi serb ndoshta nuk është mësuar me këtë lartësi, por në Itali janë të bindur se Lacio mund të pretendojë “skudeton” pasi triumfoi 3-1 ndaj Juventusit në “Olimpiko”. Ishte skuadra e

Vazhdoni leximin →

Juventus, Paratici I mbyll dyert Rakiticit: Nuk na intereson

Juventus I mbyll dyert Ivan Rakiticit. Njeriu që merret me merkaton te bardhezinjtë merret me merkaton e bardhezinjve, Fabio Paratici konfirmoi gjithcka në një intervistë për ESPN teksa tha se Zonjës së Vjetër nuk I intereson mesfushori kroat ‘Kemi një skuadër të fortë dhe në këtë moment nuk po kërkojmë përforcime-tha Paratici-Rakitic është një futbollist

Vazhdoni leximin →

Juventus, Kuadrado rinovon kontratën deri në vitin 2022

Huan Kuadrado do të vazhdojë aventurën e tij te Juventus, ku kolumbiani u transferua në vitin 2015. Klubi bardhezi zyrtarizoi rinovimin e kontratës me futbollistin deri në vitin 2022. ‘Erdhi te Juventus si sulmues krahu, e vazhdoi karrierën si një ‘jolly’ dhe tani po konfirmohet si një mbrojtës krahu shpërthyes. Huan Kuadrado është një kënaqësi

Vazhdoni leximin →

Përse Ronaldo është në dyshim vetëm kur vjen tek Juvja?!

Dy zëvendësime radhazi sollën polemika pas ndeshjeve në Champions e në Serinë A. Papritur, Kristiano Ronaldo u shfaq “shëndoshë si molla” me fanelën e Portugalisë, duke luajtur pa problem ndeshjet eleminatore të Europianit ndaj Lituanisë e Luksemburgut, e duke shënuar 4 gola. Pas kthimit në Torino, ndërsa mediat italiane shkruanin me gëzim se u rivendos

Vazhdoni leximin →

‘Fino alla fine’; Bonuci rinovon me Juventusin deri në 2024

Leonardo Bonucci do të mbyllë karrierën te Juventusi. Qendërmbrojtësi italian rinovoi këtë të martë kontratën e tij me Zonjën e vjetër deri në vitin 2024, lajm që u komunikua nga vetë klubi torinez me një deklaratë zyrtare. ‘Është një histori e gjatë dhe intensive që e lidh Leonardo Bonucin me Juventusin-theksohet në komunikatën e Juventusit-një

Vazhdoni leximin →