Apeli në Twitter funksionoi; Keisuke Honda gjen skuadër

Këmbëngulja të shpërblen. Keisuke Honda provoi cdo mënyrë dhe tani mund të mbledhë frytet e përpjekjeve të tij. Nëpërmjet Twitterit, japonezi iu vetëofrua Milanit, mancestet Junajtid… të gjitha skuadrave duke deklaruar se është ende një prej lojtarëve më te mirë aziatikë në qarkullim. Por duket se dikush e ka parë dhe mirëpritur apelin e tij

Vazhdoni leximin →

Markez i kënaqur me Hondën: Jemi gati për të nisur sezonin

Honda ka shënuar një bilanc pozitiv gjatë testeve parasezonale të zhvilluar në Losail të Katarit. Si Mark Markez ashtu edhe Horhe Lorenzo janë shfaqur të kënaqur me progresin e bërë dhe janë shprehur se ndihen gati për filllimin e kampionatit. ‘E ndjej veten që jam gati për të nisur sezonin-tha Markez-kemi kryer shumë xhiro, kemi

Vazhdoni leximin →

Keisuke Hondën e tradhëton shqiptimi; shpërthejnë të qeshurat në konferencë

Keisuke Honda do të bëjë mirë që përvec stërvitjes të praktikojë edhe gjuhën angleze që të mos bëhet objekt të qeshurash para gazetarëve sic edhe në të vërtetë i ndodhi. futbollisti japonez që aktivizohet në kampionatin australian të futbollit me Melbournë Victory, gjatë një konference për shtyp pati një problem me fjalën angleze ‘Fact’, të

Vazhdoni leximin →

Keisuke Honda rol i dyfishte; tani dhe trajner kombetareje

Keisuke Honda dyfishon pergjegjesite e tij. Pak dite pas firmes me Melbourne Victory, futbollisti 32 vjecar japonez u prezantua edhe si trajneri e Drejtori i Pergjithshem i perfaqesueses se Kamboxhias. Ish futbollisti i Milanit do te kerkoje te kombinoje detyrat e tij duke mbajtur videokonference me stafin e tij nje here ne jave nga Melberni.

Vazhdoni leximin →