Zjarret në Australi, Ljuis Hamilton dhuron 450 mijë Euro

Datat 13-15 mars janë ato të nisjes  së sezonit të ri të Botërorit të Formula 1 me Cmimin e Madh të Australisë. Organizatorët e kësaj gare  dhe drejtuesit e këtij kampionati po monitorojnë me kujdes situatën e krijuar nga zjarret që kanë pushtuar tokën australiane. Ndërsa bëhet ky monitorim, pilotët kanë vendosur të japin sadopak

Vazhdoni leximin →

Familja Mbretërore injoron Hamilton…përsëri

Jo vetëm tifozët, edhe Familja Mbretërore injoron Ljuis Hamilton pavarësish fitores së titullit të 6  botëror në Formula 1. Piloti britanik edhe këtë vit nuk është I përfshirë në Listën e Nderimeve të Vitit të ri të Mbretëreshës Elisabet, ndërkohë që do të nderohen Elton Xhon, Roxher Tejlor(bateristi I Queen), kineastët Sem Mendes dhe Stiv

Vazhdoni leximin →

F1, Ferrari presing mbi Hamilton; dy takime me Elkan

Një lajm bombë trondit botërorin e Formula 1 pikërisht në fundjavën e fundit të Botërorit të këtij viti. sipas të përditshmes ‘La Gazzetta Dello Sport’, Ferrari ka nisur punën për të sjellë në radhët e saj kampionin e botës Ljuis Hamilton në vitin 2021. Gjithnjë sipas kësaj të përditshmeje, gjatë këtij viti piloti britanik i

Vazhdoni leximin →