Kukësi ia del ndaj “mjerimit” të Vlorës, titulli nuk është larg

Për Flamurtarin, rrogat janë bërë si “legjenda e misrit” për malësorin e Migjenit, dhe është e kotë të bëhen thirrje si “kthejeni dhimbjen në forcë”. Nëse kjo funksionoi në Durrës ndaj Teutës, ishte e pamundur brenda në Vlorë kundër Kukësit. Përtej pretendimeve ndaj gjyqtarit për një gol të anuluar ndaj Pollozhanit, vlonjatët e trajnerit Daja

Vazhdoni leximin →

Tirana fiton “duelin e borxheve”, Flamurtari nuk ka takat, pa para, në Kupë!

Me të drejtë, vlonjatët i trembeshin momentit. Gjendja e vështirë me financat dhe nervozizmi i lojtarëve pritej që të ndikonin ndjeshëm në duelin e Kupës ndaj Tiranës, dhe ashtu ndodhi. Pavarësisht shtyrjes me një ditë, Flamurtari nuk i shpëtoi verdiktit thuajse të pashmangshëm. Kryeqytetasit fituan 2-0 në “Selman Stërmasi”, duke hedhur hapin e parë, tepër

Vazhdoni leximin →

Luftëtari i “ul flamurin” vlonjatëve në Vlorë, sa larg kreu i Superligës!

Një mundësi e madhe për t’iu afruar kreut u shpërdorua. Flamurtari mund të ishte sot vetëm 5 pikë larg vendit të dytë, por nuk mundi të shfrytëzonte ndeshjen në shtëpi ndaj Luftëtarit, duke dalë vetëm barazim. Një zhgënjim i madh për tifozët vlonjatë, klubin dhe skuadrën, por realiteti në përfundim ishte rezultati 0-0, pavarësisht nga

Vazhdoni leximin →