Bibiana, ikën arbitrja gjermane që nuk e ndjeu veten femër, por profesioniste!

Është gjë e madhe kur një grua thotë se nuk dëshiron ta ndihmojnë për shkak të gjinisë, por ta vlerësojnë vetëm nga aftësia. Për mijëra vjet, nuk dihet saktësisht sesa, burrat kanë dominuar shoqërinë njerëzore, ndërsa vetëm pak shpikjeve të makinerive dhe automatizmit, puna fizike ia lëshoi vendin asaj mendore, dhe njerëzit nisën të mendonin

Vazhdoni leximin →

U habitët nga Premier Liga e djemve? Bjellorusia nis edhe futbollin e femrave!

Deri tani ka habitur sepse nuk ka ndalur topin për djemtë. Bjellorusia vendosi ta bënte surprizën të plotë, duke filluar edhe futbollin e femrave, pavarësisht koronavirusit. Në shtetin lindor europian u luajt Superkupa fituar 2-0 nga Minsku kampion ndaj Zvezdës. Pas duelit të vajzave në stadiumin e kryeqytetit Minsk, Federata Bjelloruse e Futbollit hodhi edhe

Vazhdoni leximin →