Bundesliga, sezoni i ri nis në 18 shtator

Sezoni i ri i Bundesligës gjermane do të nisë ditën e premte të 18 shtatorit të 2020 dhe do të përfundojë në 22 maj të 2021. Federata gjermane e Futbollit publikoi datat e sezonit të ri të shoqëruar  edhe me datat e raundit të parë të Kupës së Gjermanisë. Në këtë mënyrë, qeveria e futbollit

Vazhdoni leximin →

Merkato e futbollit italian nis në 1 shtator

Federata Italiane e Futbollit zyrtarizon rregullat e federimit të lojtarëve  në prag të sezonit 2020/21 duke përfshirë këtu edhe datat e merkatos së transferimeveve dhe jo vetëm kaq. Ka të reja edhe përsa u përket akordeve për depozitimin e kontratave paraprake mes klubeve, datat për ushtrimin e të drejtës së blerjes dhe kundërblerjes së futbollistëve

Vazhdoni leximin →