Barcelona-Grizman? Transferimi mund të bllokohet

Lufta që Atletiko Madrid i ka haour Barcelonës për Antuan Grizman mund të ketë një pasojë të fortë e të bujshme; bllokimin e transferimit të futbollistit në Camp Nou. Ai që e bëri të ditur këtë ishte presidenti i La Ligës, Havier Tebas i cili nuk mund të bëjë gjë tjetër vecse të marrë parasysh

Vazhdoni leximin →

Eriksen, alternativa e Hames Rodriguez te Atletico Madrid?

Kristian Eriksen mund të jetë blerja e bujshme e Atletiko Madrid në merkaton e transferimeve për sezonin e ardhshëm. Los Colchoneros e shihin mesfushorin e Totenhemit si pjesë të planit B të tyre nëse do të dështojnë në arritjen e një marrëveshjeje me Realin e Madridit për Hames Rodriguez. Kolumbiani e dëshiron kalimin te Atletiko

Vazhdoni leximin →

Atletiko Madrid ‘kërcënon’ Napolin për Hames Rodrigez

Atletiko Madrid kërcënon Napolin në garën për shërbimin e Hames Rodrigez. Sipas ‘Cadena SER’, emri i futbollistit kolumbian që është kthyer te Reali pas dy sezoneve në huazim te Bajerni dhe që është i impenjuar me Kolumbinë në Copa America, është tashmë në listën e dëshirave të ‘Los Colchoneros’ Gjithnë sipas ‘Cadena Ser’ edhe vetë

Vazhdoni leximin →