Premier League; hipotezë e bujshme, Wenger mund të kthehet

‘Disa dashuri nuk mbarojnë, bëjnë xhiro neper bote dhe më pas rikthehen-është fraza që përsëritej shpesh Adriano Galliani dhe që mund të përshkruajë atë cfarë po ndodh në Londër te Arsenali. Sipas medias britanike, Arsene Wenger që ka stërvitur Topcinjtë  për 22 vjet përpara se të largohet në 2018, mund të kthehet në shtëpi, por

Vazhdoni leximin →

Në Spanjë janë të sigurt, Aubameyang jep OK për nisjen e bisedimeve të Barcelonë për të

Pierre Emerick Aubameyang është objektivi kryesor në merkaton e Barcelonës. Klubi katalanas, ashtu sic e theksoi edhe vetë trajneri Quique Setien, janë në kërkim të një qendërsulmuesi për të zëvendësuar Luis Suarez të dëmtuar dhe që është I detyruar që të qëndrojë jashtë fushave të lojës për 4 muaj. Sipas El Mundo Deportivo, drejtuesit e

Vazhdoni leximin →

Bëhet zyrtare, Mikel Arteta, trajneri I ri I Arsenalit

Tani është zyrtare, Mikel Arteta është trajneri I ri Arsenalit duke zëvendësuar Unai Emeri që u shkarkua në 29 nëntor, ndërkohë që deri tani ai ishte në rolin e asistentit të Pep Guardiolës te Mancester Siti.Vetë klubi londinez komunikoi caktimin e spanjollit në pankinën e Topcinjve me Artetën që do të jetë në këtë detyrë

Vazhdoni leximin →

Napoli në merkato, I bëjnë ofertë Arsenalit për Torreirën

Pasi siguroi shërbimin e Amrabat për sezonin e ardhshëm, Napoli hedh sytë te një tjetër futbollist. Skuadra napoletane po mendon të përforcojë repartin e mesfushës teksa vë në shënjestër Lukas Torreira që e konsiderojnë si lojtarin e duhur për këtë repart. Mësohet se Drejtori Sportiv I Napolit, Xhuntoli, tashmë ka hyrë në kontakte me Arsenalin

Vazhdoni leximin →