Coronavirus, edhe në Argjentinë mendohet pezullimi përfundimtar i futbollit

Pas Eredivisie, një tjetër kampionat futbolli mund të ndërpritet përfundimisht, ai argjentinas. Lajmi publikohet nga e përditshmja spanjolle AS sipas së cilës, Federata Argjentinase e Futbollit, AFA po mendon seriozisht që të mos e rifillojë pjesën e mbetur të aktiviteteve për vitin 2020. Në këtë pikë Boca Juniors do të shpallet kampion e vendit, ndërkohë

Vazhdoni leximin →

Argjentinë, thyen dy herë rregullin e karantinimit; djali I Caniggias, në arrest shtëpie

Emergjenca e coronavirusit duket se nuk është e qartë për të gjithë dhe kjo vlen për cdo vend të botës. Në Argjentinë, Alexander Caniggia, djali I ish sulmuesit, Claudio Caniggia është në arrest shtëpie pasi brenda 24 orëve dtheu dy herë rregullin e karantinimit të vendosur nga qeveria argjentinas. Influenceri 27 vjecar u ndalua së

Vazhdoni leximin →

De Rosi-Boka Xhuniors; aventura mund të mbyllet

Daniele De Rosi nuk është më I sigurt për qëndrimin e tij te Bola Xhuniors. Revolucioni I bërë te skuadra argjentinase që ndryshoi presidentin e saj dhe ardhja e Rikelmes në bordin drejtues me shumë mundësi do të ndryshojë të gjitha planet e klubit dhe prania e mesfushoit Italian që ishte e sigurt Anxhelicin dhe

Vazhdoni leximin →

Estudiantes, Maskerano me zemër të hapur: Ja ku jam, dua të ndjej futbollin si njëherë e një kohë

Havier Maskerano është zyrtarisht futbollist I Estudiantes. Ish mesfushori I Barcelonës, pas aventurës në Kinë me Hebei Fortune, është kthyer në shtëpinë e tij në Argjentinë ku e pritën disa ‘miq të vjetër’ të tij si Gabriel Milito, aktualisht trajner I skuadrës dhe Huan Sebastian Veron, presidenti I klubit. Ditën e prezantimit të tij, Maskerano

Vazhdoni leximin →