Xhordan, Lebron, Gasol dhe yjet përcjellin Kobin!

NBA i luajti ndeshjet e saj, duke nderuar padyshim kujtimin e njërit prej heronjve më të mëdhenj të koshit. Në fushë dolën kampionë si Leonard (34 pikë për Klipersat), Damian Lilard (50) apo Jang (45). Po ashtu i riu Uilliamson me një dabëll-dabëll, ndërsa në “Medison Skuer Garden” të Nju Jorkut, përkujtimi i Kobit vazhdoi

Vazhdoni leximin →

Dakar 2020, përsëri lot, Edwin Straver nuk mbijetoi dot

Përsëri shfaqen lotët në Rally Dakar 2020. Pas ndarjes nga jeta pas një aksidenti të pilotit më të famshëm në botë për garat e dunave,Paulo Gonçalves, një tjetër pjesëmarrës I këtij kompeticioni ndërroi jetë. Bëhet fjalë për Edwin Straver që nuk I mbijetoi dot aksidentit të pësuar gjatë zhvillimit të evenimentit. Piloti 48 vjecar holandez

Vazhdoni leximin →

Breshia, Vit I Ri me aksident për Balotelin

Viti 2020 nisi me një goditje për Mario Balotelin. Sulmuesi  I Breshias u bë protagonist I një aksidenti rrugor teksa kthehej në shtëpi pas festës së Vitit të Ri. Sipas asaj që publikohet te e përditshmja italiane ‘Corriere Della Sera’, Balotelli fillimisht u ngjit mbi trotuar dhe më pas I ra kangjellave të një banese

Vazhdoni leximin →