Feteli mendon se Ferrari po punon vetëm për Leklerkun e 2021-it!

“Makina e këtij sezoni nuk më përshtatet”, u shpreh katër herë kampioni i botës pas provave zyrtare të Çmimit të Madh të Britanisë së Madhe, Vendi i 10-të në Silverstoun ishte një dështim i vërtetë për gjermanin, që sezonin e ardhshëm do të largohet nga Ferrari, dhe që la të nënkuptohej se makina që po zhvillohet është më e përshtatshme për pilotin tjetër, Sharl Lëklerk, që doli i katërti në Angli. Nuk ka asgjë për t’u habitur nëse italianët nuk po mbështeten tek piloti që do të kenë sezonin e ardhshënm, dhe jo tek ai që po largohet,

Sfidanti.al