Ferrari i ri merr formë

Sezoni i një botërori mbyllet në fakt me testet që bëhen në 28 nëntor në Yas Marina. E kjo ka qenë edhe dita e fundit e punës së SF-23 para daljes në pension. Ajo do të përdoret tashmë nga pilotët e rinj. E dalja në ditë e makinës së re është përcaktuar të martën e

Vazhdoni leximin →

Ferrari shkëlqen në Las Vegas, por Sainz penalizohet

Një super Ferrari dhe një Charles Leclerc madhështor pushtojnë pole position në Las Vegas GP, faza e parafundit e sezonit F1. Në pistën shumë të shpejtë të qytetit amerikan, Monegasku konfirmoi formën e tij duke rrëmbyer vendin e parë, duke e ndalur kohën në 1:32.726, duke mposhtur shokun e tij të skuadrës Carlos Sainz me

Vazhdoni leximin →

Ferrari rinovon pamjen në Las Vegas

Ferrari po merr një pamje të re përpara fundjavës së Las Vegas (17-19 nëntor), e cila do të shënojë rikthimin e Formula 1 në “Qytetin e mëkatit” pas mbi 40 vitesh. Për këtë rast, SF-23 do të shfaqë detaje të bardha që kujtojnë mesin e viteve 70, epokën e artë të F1 në Shtetet e

Vazhdoni leximin →