Aksident i frikshem ne Arizona, shperthen motori i makines, por piloti ia hodhi paq.

Ne garat e makinave dragster adrenalina eshte e larte dhe jo pak here te kalojne dritherima ne trup. Por ajo qe perjetoi Xhon Fors ne kampionatin Nhra, ishte dicka qe veshtire se mund te besohet. Piloti amerikan, nje ekspert i ketyre garave, pa qe motori i makines t’i shpertheje kur ai e kishte shkelur gazin ne maksimum.

Aksidenti i frikshem ndodhi ne Arizona  dhe ajo qe ishte akoma me e pabesueshme ishte fakti qe Xhon Fors ia hodhi paq duke mos i ndjere pasojat e ketij aksidenti.

Sfidanti.al