Marialuisa Jacobelli mes futbollit, gazetarisë dhe drejtimit të emisioneve

Marialuisa Jacobelli, vajza e drejtorit të të përditshmes  sportive torineze ‘Tuttosport’, Xavier, ka trashëguar nga i ati pasionin për futbollin dhe gazetarinë, por ajo ka bërë shumë rrugë edhe në karrierën si drejtuese e emisioneve televizive.

E ftuar në programin e Mediaset, ‘Tiki Taka’ në Itali, cdo foto e saj e postuan në Instagram merr shumë ‘pëlqime’ edhe për kënaqësinë e ndjekësve të saj në këtë rrjet social.

Sfidanti.al