Fenomeni i UFC Pejxh Van Zant, sa sensuale në fotot e saj

Quhet Pejxh Van Zant edhe është një nga yjet e rinj në kampionatin e arteve marciale UFC. Luftëtarja amerikane ishte protagoniste në sesionin e fundit të fotografivë për numrin vjetor të revistër ‘Sports Illustrated Sëimsuit’ ku edhe sportiste të tjera kanë pozuar me kostume plazhi

Karriera e Van Zent ka ecur para me një shpejtësi marramendsë. Pejxh është 21 vjec dhe pas vetëm 3 ndeshjeve në MMA është shndërruar në një personazh autentik. Kaq i madh ishte suksesi i saj sa ajo do të jetë sportistja kryesore në Finalen e sezonit të 22 në The Ultimate Fighter22 kur në Las Vegas do të përballet meXhoan Kalderud

Vetë Pejxh deklaroi se nuk e dinte cfarë të thoshte kur e pyeton se situata aktuale e saj i tejkaloi pritshmëritë sepse ajo vetë nuk i kishte këto pritshmëri në MMA. Ajo pranoi se dëshiron të jetë më e mira në botë dhe se adhuron cdo sekondë të asaj që ajo po përjeton.

sfidanti.al