Aneta Sablik, muzikë për veshët e Parmës

Aneta Sablik, këngëtare polake e bërë e famshme sidomos në Gjermani, këto ditë është në Parma dhe përfitoi nga rasti të shfaqë anën futbollistike të saj; pozoi me fanelën e skuadrës së Parmës përballë stadiumit Tardini dhe më pas vizitoi   Qendrën e Koordimimit Parma Clubs. Sablik që është edhe modele e blogger është 31 vjec dhe në 2014 fitoi talent shoë  ‘Deutschland Sucht Den Superstar’ përpara se të arrinte vendin e parë në klasifikimet muzikore në Gjermani,, Austri e Zvicër me këngën ‘The One’, për të fituar më pas diskun e artë’.

Sfidanti.al