Besart Berisha..një tjetër dhuratë e çmuar për Kosovën pas Rashicës

Besart Berisha vijon formën e mirë në kampionatin Australian, pasi ka shënuar 3 gola në ndeshjen që skuadra e tij, Melburne Victory ka fituar 6-1 ndaj Ëellington Phoenix.

Ish-sulmuesi i Kombëtares shqiptare shënoi dy herë nga pika e bardhë, në minutat 20 e 22, ndërsa në pjesën e dytë dha një asist dhe shënoi edhe një gol në minutën e 82-të, duke kurorëzuar një mbrëmje fantastike.
Pasi nuk erdhi me Shqipërinë, Berisha pritet që shumë shpejt t’i bashkohet përfaqësueses së Kosovës në ndeshjet eliminatore për Botërorin “Rusia 2018”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *