Guardiola eshte mbreti; trajneri me me shume ndikim ne bote

Mbreti i trajningut  sot per sot eshte Pep Guardiola. Katalanasi i Mancester Sitit, eshte tekniku me me shume ndikim ne bote ne kete moment dhe te gjithe duan te punojne me te. Dhe kjo jo vetem per faktin se po kryeson bindshem Premier Leaguen, por edhe per arsye te tjera si; raporti me tifozet, komunikimi joverbal, leadershipi dhe raporti me median.

Nje vleresim qe bie ndesh me ate qe ka deklaruar Zlatan Ibrahimovic i cili nuk ka rreshtur se kritikuari Guardiolen kur ishte te Barcelona por edhe pas largimit prej aty.

Ne analizen e bere ne kete aspekt u moren parasysh rezultatet e trofete e fituar ne karriere, por edhe aftesia per te menaxhuar jeten profesionale ne internet e rrjetet sociale apo komunikimi joverbal. Ne keto pika askush nuk ka bere me mire se Guardiola.

Ne vendin e dyte si trajneri me me shume ndikim eshte pikerisht Masimiliano Alegri i Juventus duke lene pas ne vendin e trete Zinedine Zidane me francezin qe ndiqet nga Antonio Konte e Diego Simeone.

Sfidanti.al