Ultimatum Alegrit”: Ose fito Ligën e Kampioneve ose mjaft me..përralla!

Shumica e mediumeve italianë është e bindur se, nëse Juventusi do të eliminohet nga Liga e Kampioneve (LK), pra, nuk do të arrijë edhe një herë tjetër ta fitojë trofeun kryesor evropian, atëhërë klubi torinez me siguri që do ta ndërpresë bashkëpunimin me trajnerin e tij, Masimiliano Alegri.
Sikurse dihet, Juventusi në ndeshjen e parë të 1/8-tës së finaleve të LK-së u mund 2-0 nga Atletiko e Madridit në stadiumin e këtij të fundit, “Vanda Metropolitano” dhe ky është një problem i madh për Alegrin që më parë ka drejtuar Kaljarin dhe Milanin.
Sfidanti.al