Roma bej kujdes, Alison eshte ne shenjestren e Realit te Madridit

Alison Beker po perjeton nje sezon fantastik duke terhequr vemendjen e disa prej klubeve me te rendesishem evropiane dhe Reali i Madridit eshte nje prej tyre. Sipas te perditshmes italiane ‘Corriere Dello Sport’ klubi spanjoll po mendon te sjelle ne Santiago Bernabeu portierin brazilian. Gjithnje sipas kesaj te perditshmeje Reali i Madridit po mendon t’i ofroje Romes 60 milione Euro per kartonin e Alison, nderkohe qe per vete futbollistin ka pergatitur nje kontrate 5 vjeçare me page 5 milione Euro me sezon.

Nderkaq Roma ka nisur levizjet e saj per te blinduar Alison qe ka nje kontrate me klubin roman deri me 2021. Mesohet se drejtuesit e klubit verdhekuq po punojne per zgjatjen e kontrates me Alison qe do te shoqerohet me rritje te pages se tij si dhe perfshirjen e nje klauzole te zgjidhjes se saj per nje vlere te konsiderueshme.

Sfidanti.al