PSG, Ben Arfa nuk luan prej nje viti, ai feston ne menyre ironike

Heren e fundit qe Ben Arfa u pa te zbrese ne fushen e lojes ishte ne 5 pril te 2017 dhe qe nga ai moment kane kaluar 365 dite ose 1 vit i plote qe ai nuk eshte aktivizuar. Per kete arsye, futbollisti vendosi te ‘festoje’ kete fakt duke perdorur ironine ne rrjetet sociale.

Mesfushori i Paris Sen Zhermen ne profilin e tij ne Instagram postoi nje foto te tijen perpara nje torte me qiri te ndezur.

‘Gezuar pervjetorin per mua-shkruante Ben Arfa-festohet 1 vit brenda ne dollap’.

Nje situate e tille te ben mendosh se Ben Arfa qe nuk ka luajtur asnje ndeshje me Paris Sen Zhermen dhe qe eshte drejt skadences se kontrates, eshte drejt largimit nga kjo skuader. Destinacioni i mundshem i Ben Arfa duket se do te jete Premier League e me konkretisht Leister.

Sfidanti.al