Sondazhi qe nuk do t’i pelqeje Ronaldos, Estudio Estadio: Mesi me i miri ne histori

Kristiano Ronaldo kur mori Topin e Arte ne fund te 2017 e perkufizoi veten si futbollisti me i mire ne histori. Por sipas nje sondazhi me te fundit ne televizionin shteteror spanjoll TVE rezultoi krejt e kunderta.

Programi ‘Estudio Estadio’ qe jo pak here lajmeve qe publikon i ka dhene pak ne favor te Realit,shfrytezoi rrjetin social Twitter per te bere sondazhin ku pyetja ishte: Cili eshte lojtari me i mire ne histori? Dhe rezultati ishte i tille qe nuk ka nevojr per komente.

93% e pjesemarresve ne kete sondazh duke pare edhe formen qe kane shfaqur te dy futbollistet, kane votuar per Mesin si lojtarin me te mire ne histori dhe vetem 7% e tyre zgjodhen Ronaldon.

Nje rezultat ky qe nuk do t’i pelqejenaspak Ronaldos qe prej vitesh eshte ne nje ‘duel’ te forte me argjentinasin ne aspektin individual dhe me te cilin ka ndare trofeun e Topit te Arte ne dekaden e fundit.

Sfidanti.al