Pa gola dhe asiste, por Zidan (thotë se) beson tek Hazari!

Nuk dihet sa kohë do t’i duhet, veçse në Madrid bëjnë mirë të kalitin nervat. Eden Hazar nuk ka shënuar asnjë gol, e nuk ka dhënë asnjë asist në 267 minuta që ka qenë në fushë, që do të thotë tri ndeshje të plota si kohë efektive. “Magjistari” belg, vjet tek Çelsi pati 7 rrjeta e 2 asistenca në këtë periudhë të sezonit, ndërsa me fanelën e Realit është “thatë” dhe ka gjithashtu paraqitje të dobët. Vetëm 57 për qind e driblimeve i ka shkuar mbarë, vetëm 4 gjuajtje ka realizuar drejt portës, vetëm 1 nga 3 dyluftimet fitoi në derbin ndaj Atletikos, asnjëherë nuk e vuri në vështirësi mbrojtësin anglez, Tripier, po në derbi, plot 17 herë humbi topin në 77 minuta që luajti në “Uanda Metropolitano”.

Zinedin Zidan, gjithsesi, thotë se ndihet i qetë dhe se ka besim tek Hazari. “Ka qenë i dëmtuar, dhe nuk është stërvitur siç duhet, – thotë trajneri francez, – duhet të ecim përpara pak nga pak me të, dhe e dimë se do të na përgjigjet. Duhet të jemi me të. Unë i kam kaluar vetë këto vështirësi, kur shkova tek Juventusi m’u deshën 3 muaj për t’u përshtatur”.

Sfidanti.al