Barcelona dorëzohet: Operacioni Nejmar në këto kushte, i pamundur!

E thotë vetë presidenti Bartomeu, ndonëse do të kishte dashur t’ia kishte dalë për të fituar zgjedhjet presidenciale të vitit të ardhshëm. Gjithsesi, Barcelona e ka të pamundur të marrë Nejmarin këtë sezon, për shkak të kushteve tepër të vështira financiare të shkaktuara nga koroanvirusit. Të paktën, për një sezon tjetër, braziliani do të vazhdojë të luajë tek Paris SG ,ashtu si Mbape, dhe ndoshta në 2021-2022, do të jenë rivalë në La Liga, Nejmari me Barçën e Mbape me Realin. Operacione të tilla mund të kushtojë mbi 200 milionë euro, duke me nduar vetëm kartonin, por është edhe rroga për t;’u paguar, ndërsa yjet katalanas patën ulje page për shkak të krizës.

Sfidanti.al