Drejt Arsenal-Milan, Venger: Do ta kemi te veshtire

Arsenali fitoi ndeshjen e pare te 1/8 te finaleve te Europa League me Milanin ne San Siro 2-0, por trajneri Arsen Venger nuk i beson shume ketij rezultati kjo edhe per faktin se Arsenali nuk eshte konstant ne paraqitjet e tij.

‘Rezultati i ndeshjes se pare nuk ka rendesi-tha Venger-ne duhet te bejme paraqitjen qe pritet nga ne, te japim maksimumin. Ky kompeticion eshte shume i veshtire’.

Arsenal edhe pse mes shume ulje ngritjesh ne lojen e tij, eshte nje prej pretendentrve per te fituar Europa League qe e kualifikon ne fazen e grupeve ne Ligen e Kampioneve.

‘Eshte e vertete qe te gjithe e duan Ligen e Kampioneve, por ketu ka shume ekipe te forta dhe Milani eshte nje prej tyre-vijoi Venger-po e shohesh kete kompeticion jemi ne, Milan, Atletiko, Dormund dhe ekipet franceze. Niveli eshte shume i larte, ndoshta nje nder me te lartet ne historine e ketij evenimenti’.

Sfidanti.al