Djokoviç mbeshtet Kroacine? Politika arrogante serbe i kundervihet keq

Jo te gjithe e mirepriten deklaraten e Novak Gjokovic per mbeshtetjen ndaj Kroacise. Anetari i Partise Progresiste Serbe, Vladimir Gjukanovic ka reaguar me arrogance dhe e ka quajtur ish numrin 1 te botes  nje idiot.

‘Vetem nje idiot mund te mbeshtese Kroacine. Nuk te vjen turp Novak?-shkruante ne rrjetin social Twitter’.

Vlen te theksohet se Gjokoviç ka ngjallur polemika edhe per nje foto te publikuar prej tij ne profilin e tij ne Instagram, me tenistin qe kishte pozuar me disa lojtare te perfaqesueses kroate mes te cileve ishin Luka Modric dhe Ivan Rakitic.

Sfidanti.al