Siti .. humbës me lezet , vendos rekord me 978 pasime të suksesshëm…

Mançester Siti u kualifikua për në çerekfinale të Champions-it, pavarësisht se ekipi i Pep Guardiolës u mund 1-2 në stadiumin e vet, “Etihad”.

Sidoqoftë, “qytetarët”, si gjithnjë, i karakterizoi në këtë ndeshje me Bazelin zviceran zotërimi i madh i topit dhe ata arritën të realizonin 978 pasime të suksesshëm gjatë kësaj ndeshjeje që përbën një rekord më vete në Champions që nga sezoni 2003/04, qëkur ka filluar që mbahet kjo statistikë.

Sfidanti.al