Goli i Ronaldos ‘nuk vlen’, kompanite e basteve rimbursojne “juventinet”

Kompanite me te rendesishme te basteve kane vendosur te rimbursojne te gjithebata bastexhinj qe besuan te permbysja e Juventusit ne ndeshjen me Realit te Madridit pas humbjes 3-0 qe bardhezinjte pesuan ne Torino.

Ishin 1500 persona perdorues te Betfair qe kishin parashikuar fitoren 3-0 te Zonjes se Vjeter ne Madrid, parashikim qe po realizohej deri ne minuten e 93 kur arbitri Oliver akordoi penalltine per Realin e Madridit.

Ishin persona qe pasi pane ate qe beri Roma, besuan ne nje mrekulli edhe te Juventusit ne Santiago Bernabeu dhe per kete arsye Betfair vendosi te beje kete rimbursim.

‘Nje justicerefund per te gjithe. Per ata qe kishin vene bast per Real-Juve 0-3, vjen rimbursimi Snai-ishte mesazhi i derguar nga Betfair per te gjithe perdoruesit e tij.

Sfidanti.al