Çmenduri per PSG-Real Madrid, çmimi i biletes arrin deri ne 7300 €

Interesi per sfiden e Liges se Kampioneve mes Paris Sen Zhermenit dhe Realit te Madridit eshte shume i madh dhe kete e tregojne edhe çmimet e biletave. Mesohet se se deri ne kete moment çmimi i nje bilete te kesaj ndeshjeje ka arritur deri ne 7300 Euro, shifer kjo qe pritet te rritet akoma me shume ne oret ne vazhdim.

Ndeshja e pare e luajtur ne Santiago Bernabeu perfundoi 3-1 per Realin e Madridit me parizienet qe do te kerkojne te permbysin kete disavantazh. Shume prej te abonuarve kane bere te ditur nepermjet rrjeteve sociale se jane gari te shesin biletat e tyre per te siguruar te ardhurat e duhura per tw bere abonimin vjetor.

Persa u perket shitjeve ne forme zyrtare te biletave, ato u ‘perpine’ ne harkun e pak minutave me tifozet qe u dynden ne internet per blerjen  e tyre.

Sfidanti.al