Nese e thote ‘Kicker’…Riberi rinovoi me Bajernin deri ne 2019

Frank Riberi e ka rinovuar kontraten me Bajernin e Mynihut. Kjo eshte ajo qe thote revista gjermane ‘Kicker’, sipas se ciles, francezi ka arritur marreveshjen me drejtuesit e klubit bavarez per te firmosur kontraten e re deri me vitin 2019.

Qe nga momenti i transferimit te Bajerni i Mynihut ne vitin 2007, Riberi ka luajtur 380 ndeshje duke shenuar 117 gola. Lajmi i rinovimit te 35 vjeçarit me bavarezet u publikua menjehere pas ndeshjes me Sevijan ne Ligen e Kampioneve. Bajerni barazoi 0-0 ne Allianz Arena ndaj iberikeve, por fitoi ne Spanje 2-1 dhe ishte ky rezultat qe i dha mundesine per t’u kualifikuar ne gjysmefinale.

Sfidanti.al