Edhe Papa “luan’ në finalen e madhërishme të super-Boul

Le të jetë Super Bowl i këtij viti një shenjë paqeje, miqësie dhe solidariteti për botën”. Ky është urimi i papa Francesco-s në video-mesazhin e regjistruar për finalen e kampionatit të futbollit amerikan në gjuhën spanjolle. Kjo finale është e para e epokës Trump dhe do të ndeshen New England Patriots kundër Atlanta Falcons. Sfida

Vazhdoni leximin →

Nuk ka fund: Rusia mbeti edhe pa një medalje olimpike tjetër

Ateltët rusë po bien, sikur po i pret ndonjë kosë, në testet e dopingut që ka vendosur të realizojë Agjencia Botërore e Antidopingut (ËADA). Kështu, Rusia mbeti, ditët e fundit, edhe pa një medalje tjetër, pasi testet e fundit treguan se sprinterja ruse Antonina Krivoshapka doli pozitive në një test doping. Krivoshapka ishte pjesëtare e

Vazhdoni leximin →

Briatore ka parashikime të zymta për Ferrarin edhe në 2017!

Është italian, por njëkohësisht “qytetar i botës”. Flavio Briatore bën një parashkim vërtet të ftohtë të sezonit të ri të Formula 1 që pritet të nisë në mars. Edhe pse është nga Apeninet, edhe pse edhe shoqja e tij aktuale është modele italiane, Elizabeta Gregoraçi, sërish ish-drejtuesi i skuadrave në F1 nuk ka asnjë dobësi

Vazhdoni leximin →

Golden Stejt bëhen gjithnjë e më i frikshëm për NBA-në!

Lebron Xhejms e kishte paralajmëruar. Transferimi i një basketbollisti me inicialet KD gjatë verës, i ka ndryshuar ndjeshëm balancat në NBA. Basketbollisti është Kevin Durant dhe skuadra me të cilën ai u bashkua nuk është tjetrë veçse, Golden Stejt Uorriors. Nënkampionia në fuqi arriti edhe fitoren e 42-të (me vetëm 7 humbje) gjatë sezonit të

Vazhdoni leximin →

“Turpi i çiklizmit” ndodhi në Dubai, por jo doping!

Çiklizmi ka qenë dhe mbetet një nga sportet me imazhin më të dëmtuar nga dopingu, sidomos pas historisë së Lens Armstrongut, veç “dyrrotakësit” nuk kanë vetëm problemin e substancave të ndaluara. Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në Turin e Dubait, ku një çiklist ka akuzuar një tjetër se e ka goditur me grusht. Akuzuesi është

Vazhdoni leximin →