Çfarë do të ndodhë në turneun prestigjioz të Uimbëlldonit

Mbërriti  turneu i madh i Uimbëlldonit që, jo rastësisht, konsiderohet, definitivisht, si “kampionati  i botës në tenis” dhe si konkurrimi botëror nr.1, për nga popullariteti dhe vëmendja e madhe që tërheq midis tifozëve të “sportit të bardhë”, anekënd botës. Turneu i sivjetëm pritet që të jetët ndër më interesantët, ndërkohë që Endi Marrej me siguri

Vazhdoni leximin →

Las Vegasi – favorit për ndeshjen Xhoshua – Kliçko 2

Las Vegasi është favoriti kryesor për organizimin dhe zhvillimin e ndeshjes revansh, pra asaj të dytë, mes kampionit aktual të botës të peshës së rëndë në tre versione të boksit profesionist, britanikut Entoni Xhoshua, dhe ish-kampionit të botës ukrainasit Vladimir Kliçko. Këtë lajm e bëri të ditur promotori i boksierit britanik, Edi Hern, sipas të

Vazhdoni leximin →

Gjokoviçi kampion në harresë, i zgjat dorën e ndihmës  Bekerit

Në momentët e vështirë, kur ndodhet përballë falimentimit dhe një krize financiare serioze, dorën e parë të ndihmës ish-tenistit të famshëm gjerman Boris Beker ia zgjati ish-“vartësi” i tij Novak Gjokoviç. Menjëherë, sapo ai mori vesh për falimentimin e Bekerit, tenisti serb i ofroi ndihmë financiare ish-trajnerit të tij. Një gjykatë e Londrës shpalli, ditët

Vazhdoni leximin →