UEFA mendon ndëshkim më të ashpër për Skënderbeun

Një vit dënim mund të mos jetë mjaft për Skënderbeun. Klubi korçar mund të ndëshkohet edhe më rëndë nga UEFA, të paktën siç kuptohet nga deklaratat e zyrtarëve të futbollit europian. Për rastin e kampiones së Shqipërisë ka folur Emilio Garsia, shefi i Departamentit të UEFA-s për Integritetin dhe Disiplinën. “Organet disiplinore të UEFA-s po

Vazhdoni leximin →

“Tangoja” e rivalëve në konferenca, Starova i irrituar me arbitrin!

Një valle e vërtetë “shpatash” në Superligën shqiptare këtë sezon. Katër skuadra pretendojnë titullin, dhe kuriozitet kanë ndeshjet në fushë, por edhe deklaratat e trajnerëve dhe presidentëve pas tyre. Nga katër njerëzit e stolit që ishin të fundit në fushë, “koloritin” më të fortë e pati Sulejman Starova. “Nuk desha ta filloj nga gjyqtarët, por

Vazhdoni leximin →