Tirana në Laç, shtohet lista e skuadrave pa “atdhe”

Pasi Federata u tregua fare e pamëshirshme me “Selman Stërmasin”, duke programuar të luheshin në atë stadium një mori takimesh në një periudhë shumë të shkurtër, aq sa i takonte pothuajse një ndeshje në dy ditë, tapeti i impjantit kishte nevojë për ndërhyrje, pikërisht në këtë periudhë të nxehtë të kampionatit. Kështu, Tirana iu shtua

Vazhdoni leximin →

Tirana-Vllaznia , një ndeshje me valixhe në dorë!

Tirana – Vllaznia po bëhet një ndeshje pa atdhe. Dy klubet që prej vitesh kanë krijuar një futboll pasionant kur përballeshin, në kohën e rilindjes së stadiumeve, kanë ngritur plaçkat dhe nuk po gjejnë qytetin dhe stadiumin e duhur. Nga FSHF-ja është ofruar edhe stadiumi i Korçës, siç duket për të provuar edhe njëherë deri

Vazhdoni leximin →

Magani, tradhëti e re dhe dashuri e vjetër

Trajneri Magani duket se u lodh nga mungesa e korrektësisë së drejtuesve të Flamurtarit dhe ashtu siç kishte lajmëruar, nuk do të jetë më pjesë e skuadrës vlonjate. Tekniku peqinas ka pranuar se nuk e kishte parashikuar agravimin e skajshëm të situatës, duke dhënë të kuptohet se gjithçka ka reflektuar edhe në fushën e lojës,

Vazhdoni leximin →