Kukësi i falet “sulmit atomik”, Abazaj e Shkurtaj kalojnë Laçin dhe rikapin kreun e Superligës!

Mund të thuhet se po nis shkëputja. U desh të realizohej me përmbysje, por gjithsesi Kukësi e arriti fitoren që e kishte të domosdoshme për t’u kthyer në krye të Superligës. Përfundoi 3-1 për ekipin e Shpëtim Duros, dueli verior ndaj Laçit luajtur në “Elbasan Arena”, por kjo pasi kurbinasit kaluan të parët në avantazh.

Vazhdoni leximin →

Ç’ndodhi me Partizanin? Kryengritje apo diçka edhe më e rëndë?

Nuk duam të jemi “politikisht korrektë”, pasi kjo është shenjë e nënshtrimit dhe e frikës. Për këtë arsye, pyetja është e drejtpërdrejtë, pra çfarë ndodhi me Partizanin në Lezhë? Ishte një kryengritje ndaj trajnerit Sormani apo ndonjë drejtuesi, apo ndonjë gjë edhe më e rëndë, që mund të quhet manipulim ndeshjeje? Koha do ta tregojë,

Vazhdoni leximin →