Kombëtaret i prishin më shumë punë Interit sesa Milanit!

Ekipet kombëtare kënaqin tifozët, por zemërojnë klubet. I ndodhi, në mënyrë të pashmangshme, edhe dy skuadrave lombarde, që të dielën në mbrëmje kanë derbin. Milani dhe Interi patën shumë lojtarë të impenjuar, por duket se ky derbi shkon më shumë në favor të kuqezinjve. Stefano Pioli, trajneri-sefte interist, u detyrua të punonte rreth 10 ditë

Vazhdoni leximin →

Juventus përgjon tek porta e Milanit

Prioritet i Gianluigi Donarumes është rinovimi i kontratës me Milanin, por kjo, përkundër interesimit të Juventusit. Drejtori gjeneral i Juventusit, Giuseppe Marotta, është shprehur se klubi i tij e dëshiron portierin i ri si zëvendësues të Bufonit kur të pensionohet. Portieri legjendar ka njoftuar se do t’i heqë dorëzat pas Kampionatit Botëror, ‘Rusia 2018’, ndërsa

Vazhdoni leximin →

Nuk ka minuta për Ajetin tek Torino, Pesakara dhe Krotone në gjueti

“Tuttosport” shkruan se dy klube janë të interesuara për Arlind Ajetin.. Mbrojtësi i Kombëtares kërkohet nga Pescara dhe Crotone, të cilat e shohin Ajetin si përforcim emergjent për afatin kalimtar të janarit. Futbollisti nuk është i kënaqur aspak me minutazhin e dhënë tek Torino, dhe kjo është arsyeja se pse ai mendon të largohet.