Futbolli bëhet më “i varfër”, lamtumirë, MAESTRO!

Futbollist gjenial italian, Andrea Pirlo, luajti ndeshjen e fundit në karrierën e tij, ndërsa ai hyri në lojë para përfundimit të ndeshjes, duke e ngritur në këmbë të gjithë stadiumin që e brohoriti për minuta të tëra “Moxartin” e futbollit që, kështu, u largua për të zënë vendin e vet në histori. Sezoni i tij

Vazhdoni leximin →

Milani përgënjeshtron se po zhvillon bisedime me Konten

Drejtori i Milanit, Masimiliano Mirabeli, i përgënjeshtroi si të pasakta spekulimet se ai kishte kontaktuar trajnerin e Celsit, Antonio Konte, që ky i fundit të zërë vendin e Vinçenco Montelës si trajner i ekipit milanez. “Montela gëzon besimin tonë. Ne po punojmë. Ne po punojmë, çdo ditë, për realizimin e projektit tonë të ri. E

Vazhdoni leximin →

Mbas 105 vitesh ekzistence, Modena kalon në histori!

Edhe një klub tjetër italian kaloi në histori. Modena, dikur pjesëtare e Serisë A, shpalli falimentimin e saj, duke rrumbullakosur 105 vitet të ekzistencës së saj. Të dielën, futbollistët e Modenës nuk shkuan që të ndesheshin me ekipin Santakanxhelo në kuadrin e Serisë C dhe, duke qenë se ky ekip nuk u paraqit në fushë,

Vazhdoni leximin →

Përmbytet ‘Olimpico’; shtyhet ndeshja Lazio-Udineze

Moti i keq pushtoi Romën. Reshjet e dendura të shiut pushtuan stadiumin Olimpico ku do të zhvillohej sfida e radhës e kampionatit Italian mes Lazios e Udinese, që në fund u shty për një datë të mëvonshme. Arbitri i ndeshjes Banti bëri verifikimin e parë të fushës në minutat e para për t’u rikthyer në

Vazhdoni leximin →