Kilian Mbape? Zidani po kthehet në makth për Paris SG

Fisnikëria është e madhe kur e shikon në fytyrë, përballë ose në profil. Zinedin Zidan, padyshim, është një personalitet i veçantë i futbollit, veçse kur vjen puna për të mbrojtur interesat e tij, edhe francezi me origjinë nga Algjeria nuk ndryshon shumë nga të tjerët. Këtë po e kupton mirë Paris SG, pas komenteve që

Vazhdoni leximin →

PSG, një humbje që trondit, por që nuk prish punë!

Le t’i lemë teoritë e konspiracionit, jo se kemi frikë nga ato, por sepse nuk i provojmë dot aq lehtë. Le të presim se çdo të nxjerrë koha, ndaj ta trajtojmë humbjen e Paris SG në Ligën e Parë të Francës, si një aksident i zakonshëm. Kampionët u mposhtën 1-2 në fushën e Dizhonit, njërit

Vazhdoni leximin →

Për Mbapenë e Ikardin, nuk ka klasike Paris SG-Marsejë!

“PSG atomizoi OM-në”, titullonte “L’Ekip”. “Klasikja PSG-OM, Mbape celebron golat e shënuar si një bebe që qan”, komentoi “Lë Parizien”. Ajo që ndodhi në “Park dë Prinses” ishte vërtet si një shpërthim eksplozivi, dhe dyshja Mbape-Ikardi bëri pluhur e hi kundërshtarin nga Jugu, që nuk mund të rivalizonte me kampionët. Përfundo 4-0, dhe PSG nisi

Vazhdoni leximin →