Akuza e mjekut francez: Lyon-Juventus, ‘sfida zero’ e coronavirusit

Juventus është ‘fajtori’ për përhapjen e coronavirusit në Francë në zonën e Lionit, të paktën ky është pretendimi I një mjeku francez sipas të cilit sfida e Ligës së Kampioneve mes Lyonit dhe bardhezinjve është ‘ndeshja zero’ e epidemisë duke qenë se tifozë të shumtë italianë mbërritën në Francë për të ndjekur skuadrën e tyure

Vazhdoni leximin →

Liga e Kampioneve, rifillimi mund të jetë në muajin gusht

Pezullimi I sezonit futbollistik për shkak të coronavirusit  ka detyruar organizmat drejtues të futbollit evropian dhe atij botëror që të gjejnë zgjidhjet më të mira për të mbyllur kompeticionet kombëtare dhe ndërkombëtare përpara fillimit të sezonit të ri. Në këtë pikë është e qartë se sezoni aktual do të shkojë përtej 30 qershorin që është

Vazhdoni leximin →

Coronavirus, UEFA shtyn Juventus-Lyon dhe Manchester City-Real Madrid

Ndërsa pritet vendimi përfundimtar për evenimentet evropiane, UEFA ndërmerr hapat e parë në frenimin e futbollit evropian. Kështu dy ndeshjet e Ligës së Kampioneve të parashikuara për t’u zhvilluar javën e ardhshme Juventus-Lyon dhe Manchester City-Real Madrid janë shtyrë për një datë të mëvonshme. Bardhezinjtë janë në karantinë pas konfirmimit pozitiv me coronvirus të qendërmbrojtësit

Vazhdoni leximin →