Shorti i Championsit, apo sa viktima të mëdha do ketë në shkurt?!

Për disa nga gjigandët, ishte një short i tmerrshëm. Mjafton të japim tre çifte për ta kuptuar të gjithë, Liverpul-Bajern, Atletiko Madrid-Juventus dhe Mançester Junajtid-Paris SG. Le t’i shtojmë edhe një duel spektakli, Totenhem Hotspur-Borusia Dortmund. Kaq mjafton për ta quajtur turin e dytë të Championsit, një “fuçi baruti”! Gjithsesi, askush nuk mund të ndihet

Vazhdoni leximin →

Interi e gjen gabimin tek objektivat, aspak tek trajneri Spaleti

Drejtori ekzekutiv i ri i Interit, Bepe Marota, konfirmoi mbështetjen e klubit për trajnerin Luçiano Spaleti. Në fakt, “neroaxurët” kanë patur kohët e fundit një seri rezultatesh negativë dhe pika që e mbushi dhe e derdhi kupën, ishte eliminimi nga Liga e Kampioneve. Menjëherë, filluan spekulimet për një shkarkim eventual të Spaletit, por drejtori Marota

Vazhdoni leximin →

E pate skenën ? Pjaniçi i nervozuar i kthen kurrizin Alegrit!

“Bardhezinjtë”, pavarësisht nga humbja e papritur ndaj Jang Bojsave zviceranë, e mbyllën konkurrimin në grupin e tyre të Lidhjes së Kampioneve, duke zënë vendin e parë. Në këtë ndeshje, pjesëtari i përfaqësueses së Bosnjë-Hercegovinës, Miralem Pjaniç, u zëvendësua në min. e 65-të, gjë që, siç duket, atij nuk i pëlqeu aspak. Kështu, duke dalë nga

Vazhdoni leximin →