Sondazhi i Arsen Hoxhës me arbitrat dhe thumbime të tjera të javës!

Pero Pejiç ( sulmues i Kukësit): “ Ky është një titull i merituar kur kujton se edhe në vitet e tjera kampionet gjithnjë janë kontestuar”

Ardian Takaj ( president i Skënderbeut): “   Ato që pashë në ndeshjen Kukësi-Skënderbeu nuk i kam imagjinuar twrw kwto vite. Me erdhi turp qw jam pjese e kwtij futbolli”

Elis Bakaj ( sulmues i Vllaznisë): “  Nuk më bëjnë këmbët që të luajë kundër Tiranës kur e di që do të

paragjykohesha nga të dy ekipet. Nuk do ta shoh fare ndeshjen…”

Sfidanti.al : “ Elis Bakaj dhe Gilman Lika  më parë se të braktsinin  ndeshjen jetike për klubet e tyre, duhet të kishin refuzuar ndeshjet  teater që kanë aktruar keqazi  klubet e tyre në këtë sezon..”

Arsen Hoxha ( ish-disenjatori i arbitrave): “ kam bërë një sondazh me arbitrat kur isha në krye të tyre dhe më rezultoi se 100% e tyre  më pranuan se ekkzistonte fenomeni i marrjes së parave nga klubet”

Artan Sakaj ( ish-futbollist i Flamurtarit): “ E dini çfarë marifeti ndodhi në finalen Kukësi-Skënderbeu? Skënderbeu i huazoi  arbitrin Enea Jorgji ekipit të Kukësit që të shpallej kampion..”

Mladen Milinkoviç ( trajner i Luftetarit): “ E kisha nën kontroll ekipin dhe po punonim me ndershmëri në fillim të kampionatit, por nuk e dija se u kisha prishur punë të tjerëve..”

Neptun Bajko ( ish-trajner i Kombëtares): “   Kur Tirana dhe Vlaznia bënin aleanca në dëm të futbollit të ndershëm, qanin tifozët dhe ata dukeshin të lumtur. Siç vajtën punët..po qajnë edhe vetë..”

sfidanti.al