Tifozët mbeten pa fjalë: Obradoviçi i bie me shpullë në fytyrë një basketbollisti!

Në ndeshjen e fundit të Superligës turke, Fenerbahçja u mund, jashtë fushës së vet, nga ekipi Banvita 63-61, ndërkohë që, në fund të ndeshjes, ndodhi një incident. Pikërisht, trajneri më me shumë trofe ndërkombëtarë, Zhelko Obradoviç, humbi nervat dhe i ra me shpullë në fytyrë, madje, pa kërkuar pardon, lojtarit të vet, Melih Mahmutoglu, gjë

Vazhdoni leximin →

Njeriu që e ka emrin “kampion Evrope”ose Zhelko Obradoviç!

Zhelko Obradoviç është trajneri më i mirë në historinë e basketbollit evropian. Historia e tij e suksesshme filloi, krejt rastësisht, në verën e vitit të largët 1991. Kryesia e atëhershme e klubit Partizani të Beogradit e thirri në zyrë kapitenin e asaj kohe  (Obradoviçin) të tij dhe, krejtësisht papritur, i ofroi atij vendin e trajnerit

Vazhdoni leximin →