Felipe – më i shtrenjti në historinë futbollit maqedonas

Braziliani Felipe që gjatë disa sezoneve të kaluar ka qenë ikonë e tifozëve të Vardarit të Shkupit, tani është pjesëtar i klubit tetovar të Shkëndijës së Tetovës që, në fakt, është rivali kryesor i klubit vardaras. Në këtë mënyrë, ky futbollist që është më krijuesi në futbollin maqedonas, do të ndërrojë qytetin dhe klubin, ndërkohë

Vazhdoni leximin →

Pançev i habitur : Çfarë po ndodh me Vardarin e Shkupit?

Në një intervistë në gazetën “Veçernje Novosti”, legjenda e futbollit maqedonas, Darko Pançev, duke folur për situatën aktuale te Vardari i Shkupit, vuri në dukje se punët në këtë klub nuk po shkojnë aspak mirë mbas paralajmërimit të largimit të pronarit të deritanishëm të tij, pasanikut rus Sergej Samsonenko. Vardari, në fakt, po kalon një

Vazhdoni leximin →

Vardari – për herë të 11-të kampion i Maqedonisë

Vardari i Shkupit, mbas ndeshjes së fundit me Sileksin (0-0), u shpall kampion i Maqedonisë, duke e fituar këtë titull për herë të 11-të. Kështu, ra sipari i Ligës së Parë të Maqedonisë, ndërkohë që tani të gjithë sytë dhe mendjet bjanë përqëndruar te Superfinalja evropiane që, sikurse dihet, do të luhet, më 8 gusht,

Vazhdoni leximin →

Pas humbjes me Vardarin,Shkëndija zbulon plagët…

Ajo që flitej në Tetovë per një kohë të gjatë, se ka përëarje tek Shkëndija e Tetovës, pas humbjes nga rivali kryesor për titull, Vardari i Shkupit, tani kanë dalë në shesh. Të larguarit nga klubi sulmojnë  Bexhetin se sëbashku me trajnerin Bruno Akrapoviç dhe Zylbeharin të cilet kanë krijuar klane, duke frenuar funksionimin normal

Vazhdoni leximin →