Frika ndryshe e dy presidentëve ndaj… Igli Tares !

Frika ndryshe e dy presidentëve ndaj Igli Tares! Njëri është në Itali dhe e vlerësoi dhe e besoi për 18 vite, ndërsa tjetri është në Shqipëri, u lodh së tepërmi ta mbante gjithnjë larg Taren. Fjala është për presidentin e Lacios , Lotito, që vetëm pas 18 vitesh e “tradhëtoi” drejtorin më të suksesshëm të

Vazhdoni leximin →

Sarri tek Lacio si Fergusoni, pas largimit të Igli Tares

Trajneri fiton betejën e pushtetit në klubin kryeqytetas, dhe ish-drejtori sportiv shqiptar do të duhet të kërkojë një punë tjetër. Mauricio Sarri mbetet teknik i Lacios dhe mediat italiane shkruajnë se i ka kërkuar presidentit Klaudio Lotito pushtet mbi transferimet. Kjo do të thotë se buxheti për marrje lojtarësh do të vihet në dispozicion të

Vazhdoni leximin →

Hetime në Itali për Romën e Lacion, rrezikon edhe Tare

Juventusi ishte i pari që u godit, ndonëse gjyqet po vazhdojnë. Sidoqoftë, skandali i “plusvalencave” në Itali duket se nuk do të ndalet me kaq dhe dy klube të tjerë të Serisë A janë në “shënjestër”. Mediat shkruajnë për prokurorinë që po heton për Romën dhe për Lacion, sërish për falsifikime kontratash dhe bilanci, dhe

Vazhdoni leximin →

Lacio i ofron Igli Tares kontratën e re 3-vjeçare!

Të jesh 15 vjet në të njëjtën detyrë nuk është aspak gjë e vogël. Igli Tare e ka mbushur tashmë këtë periudhë jubilare tek Lacio, dhe klubi kryeqytetas nuk dëshiron që ta humbasë. Drejtori sportiv shqiptar kërkohet nga klube të rëndësishëm si Juventusi në Itali dhe Totenhemi në Angli, por presidenti Klaudio Lotito është i

Vazhdoni leximin →