PSG dhe klauzola sekrete në kontratën e Neymar

Këtë javë Neymar firmosi kontratën e re me Paris Saint Germainin deri në vitin 2025 me opsion zgjatjen e saj edhe për një vit tjetër. Sipas asaj që publikohet te Uol, sulmuesi brazilian do të qëndrojë te klubi transalpine deri në vitin 2026 e për më tepër në kontratën e tij ka një klauzolë që

Vazhdoni leximin →

Nga media franceze: Neymar nuk lëviz nga PSG

Pavarësisht shfaqjes së zërave të orëve të fundit që e shohin sërish te Barcelona që në muajin qershor, pas lajmit të publikuar nga e përditshmja ARA, Neymar do të rinovojë me Paris Saint Germainin në ditët në vazhdim. Zyrtarizimi është i menjëhershëm dhe akordi mes palëve është arritur tashmë. Ky është lajmi i publikuar nga

Vazhdoni leximin →

Emilia Mernes dhe Neymar: Jemi vetëm miq

Në Brazil thuajse cdo ditë publikohen lajme që kanë të bëjnë me jetën sentimentale për Neymar dhe në cdo artikull të kronikave rozë, sulmuesi është I lidhur me  vajza të ndryshme. E fundit në listën e ‘të dashurave’ të futbollistit të Paris Saint Germainit është këngëtarja Emilia Mernes. Të dy personalitetet shpesh ngacmojnë njëri-tjetrin në

Vazhdoni leximin →

PSG, Neymar do të jetë në ndeshjen kundër Barcelonës

Infermieria e PSG do të boshatiset këtë të mërkurë, pikërisht në prag të ndeshjes së Ligës së Kampioneve mes kampionëve të Francës dhe Barcelonës. I fundit që u riaftësua nga dëmtimi i tij për transalpinët ishte Neymar që këtë  të diel u stërvit normalisht me pjesën tjetër të skuadrës që do të thotë se ai

Vazhdoni leximin →