Biancardi i tregon rrugën Neymar-it

Neymar dhe Bruna Biancardi janë ndarë përfundimisht për shkak të tradhëtive të njëpasnjëshme të sulmuesit që edhe pse i dëmtuar në gju, vazhdon të ndjekë të njëjtin stil jetese. Pak javë më parë u konfirmua një tjetër histori e fshehtë e lojtarit brazilian që tashmë ka ndarë rrugët me të fejuarën e cila nga ana

Vazhdoni leximin →

Momente frike për ish-sulmuesin e Brazilit

Momente paniku për ish-futbollistin e kombëtares braziliane Fred, i tërhequr nga sporti një vit më parë në moshën 39-vjeçare. Ai ka qenë viktimë e një vjedhje me armë ditën e enjte, teksa ishte duke udhëtuar me makinë në lagjen Ipanema, në Rio de Zhaneiro. Sipas mediave lokale, personi që sulmoi Fred i ka drejtuar ish-futbollistit

Vazhdoni leximin →

Neymar në gjyq për keqtrajtimin e pastrueses

Një ish-punonjëse shtëpie ka akuzuar yllin brazilian të futbollit Neymar në Gjykatën e Punës në Paris për punë të paligjshme, kushte të pahijshme të punës, mospagesë të orarit shtesë dhe mungesë pushimi me pagesë. Sipas Le Parisien, që ka bërë të ditur informacionin,  ajo kërkon 368 mijë euro dëmshpërblim. Duke regjistruar orarin e saj të

Vazhdoni leximin →

Al-Hilal pezullon kontratën e Neymar

Lajme aspak të mira për Neymar. Pas dëmtimit të rëndë me fanellën e Brazilit dhe tentativës për rrëmbim të partneres dhe vajzës së tij, lojtari i Cariocas duhet të përballet me pezullimin e kontratës nga Al-Hilal. Klubi saudit ka vendosur që të pezullojë përkohësisht kontratën e ish- lojtarit të Barcelonës për shkak të dëmtimit të

Vazhdoni leximin →

Frikë për Neymar, tentojnë t’i rrëmbejnë vajzën

Nëymar po kalon një periudhë aspak të qetë në Brazil ku përveç divorcit të mundshëm nga Bruna Biancardi, por përballet edhe me keqbërësit. Disa persona ende të panjohur kanë tentuar të rrëmbejne vajzën e sapolindur dhe të fejuarën e sulmuesit që vazhdon të qëndrojë në shtëpi pas operacionit në gju për shkak të një dëmtimi

Vazhdoni leximin →

Nemar sërish në kurthin e tradhtisë

Neymar nuk e vuan aspak dëmtimin e pësuar me Kombëtaren që do ta mbajë jashtë për më shumë se 8 apo 9 muaj pasi e kalon dhimbjen në mënyrën e tij. Në vendlindje, sulmuesi është vënë sërish në qëndër të vëmendjes mediatike për shkak të tradhëtisë së radhës në dëm të të fejuarës, Bruna Biancardi.

Vazhdoni leximin →

Operohet Neymar, kthehet në mesin e vitit 2024

Sulmuesi brazilian Neymar u operua në Belo Horizonte, dy javë pas një dëmtimi të rëndë në gju në ndeshjen kundër Uruguait në kualifikueset për Kupën e Botës 2026. Operacioni i Neymar në ligamente dhe menisk të gjurit të majtë zgjati katër orë, shkruan Globo Esporte. Klubi i Neymar, Al Hilal, synonte ta kryente operacionin në

Vazhdoni leximin →

Neymar nuk rrezikon karrierën

Nuk do ta mbyllë karrierën dëmtimi më i fundit i Neymar edhe pse ai do të qëndrojë për dis amuaj arg fushave të blerta. Janë orë të vështira këto të ditëve të fundit për sulmuesin brazilian i cili ka pësuar një nga dëmtimet më të rënda të karrierës së tij. Bëhet fjalë për këputjen e

Vazhdoni leximin →

Neymar kërkon ndihmën e tifozëve

Braziliani Neymar reagoi pas dëmtimit të rëndë që pësoi në gjurin e majtë. Sulmuesi këputi ligamentin dhe meniskun, duke mbyllur para kohe sezonin dhe duke qenë në pikëpyetje e ardhmja e tij si lojtar profesionist. 31-vjeçari u dëmtua në ndeshjen ndaj Uruguajit, të cilën 5 herë kampionët e botës e humbën 2-0, teksa nëpërmjet rrjeteve

Vazhdoni leximin →