Roma, Mourinho do Granit Xhakën, Tiago Pinto kërkon të përshpejtojë bisedimet me Arsenalin

Aksi Romë-Londër-Zvicër është gjithnjë e më i nxehtë. Këto ditë janë të rëndësishme për tratativat mes Romës dhe Arsenalin për transferimin e Granit Xhakës në kryeqytetin italian. Tiago Pinto kërkon të përshpejtojë këto tratativa për të realizuar blerjen e parë të kësaj vere, por më shumë ai kërkon këtë për të mbyllur këtë cështje përpara

Vazhdoni leximin →

Parrullë anti-semite kundër Mourinhos, mister për autorët

Kur bëhet fjalë për derbin mes Romës dhe Lazios, mund të presësh gjithcka. Pragndeshja e kësaj së shtune nuk bën përjashim. Në prag të asaj sfide në zonën Corso Francia u shfaq një parrullë kundër Jose Mourinhos që sezonin e ardhshëm do të ulet në pankinën e verdhekuqve. ‘Dje Spurs, sot Roma…Nesër, Maccabi’-theksohej në këtë

Vazhdoni leximin →