Mourinho: Prisnim më shumë nga Portugalia

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho ka analizuar së fundmi ecurinë e kombëtares së vendit ë tij, Portugalisë, në Kampionatin Europian, Gjermani 2024. Në një prononcim për mediet, Mourinho theksoi se priste më shumë nga Portugalia, por shton se kjo kombëtare ka një ekip të ri. “Potenciali i skuadrës ishte shumë i lartë. E parashikova gabim

Vazhdoni leximin →

Mourinhon thumbon Romën dhe Spurs

Jose Mourinho, trajneri i ri i Fenerbahces në Turqi, nuk i kursen thumbimet ndaj Romës, ish-skuadrës deri në janar. Nga Lisbona ku ndoqi miqësoren Portugali-Kroaci (1-2). “Më mungonte ndjesia e garimit për fitore. Roma luante për të fituar sepse thonin që me Mourinhon luhet për të fituar, por nuk ishte e vërtetë… Asgjë nuk ndryshoi

Vazhdoni leximin →

Një anglez për sulmin e Fenerbahces

Pasi mbyllën gjithçka rreth trajnerit të ri duke i besuar pankinën një emri të madh si Jose Mourinho, drejtuesit e Fenerbahces janë fokusuar te merkato. Që pritet të jetë e zjarrtë dhe tepër produktive. Milionat nuk janë problem për klubin nga Stambolli dhe disa emra kanë dalë në skenë si përforcime për ekipin e “Special

Vazhdoni leximin →

Mourinho flet për zgjedhjen turke

José Mourinho do të firmosë me Fenerbahce. Duke folur për Sky Sport Football, “Special One” u tregua i hapur, kur u pyet për të ardhmen. ​​“Kam vendosur që të shkoj te Fenerbahce, por ende nuk ka përfunduar. Nuk mund të konfirmoj asgjë zyrtarisht. Megjithatë, ju e dini që më pëlqejnë sfidat. Nëse do të shkoja

Vazhdoni leximin →

Mourinho: Ja pse Roma më pushoi në vitin e tretë

“Titulli më i vështirë për të fituar në karrierën time? Ndoshta ishte arritja në dy finale evropiane me Romën. Duke parë historinë e kuptoni pse. Ishte e pamundur që Roma të arrinte dy finale evropiane radhazi, prandaj më pushuan në vitin e tretë”. Kështu foli José Mourinho nga Arabia Saudite. Mourinho, siç raporton O Jogo,

Vazhdoni leximin →

Muçin do ta drejtojë Jose Mourinho

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku luajnë dy shqiptarë, Muçi dhe Rashica. Negociatat thuhet se janë duke ecur mirë, aq sa Mourinho në ditët në vijim do të takohet me përfaqësuesit e asaj e skuadrës së tij

Vazhdoni leximin →