SHBA-Meksikë përfundoi me sherr në Las Vegas

Ishte sfida e Ligës së Kombeve të Amerikës së Veriut dhe Qendrore, dhe siç ndodh shpesh në përballje derbi gjakrat ishin të nxehura. SHBA fitoi 3-0 ndaj Meksikës në stadiumin e Las Vegasit, duke treguar se është në moment më të mirë, por secili ekip mori nga dy kartonë të kuq, si dhe në total

Vazhdoni leximin →

Meksikë, pezullohen rënia dhe ngjitja në kategori në futboll për 6 sezonet e ardhshme

Federata Meksikane e Futbollit bën të ditur se do të pezullojë rënien dhe ngjitjen në kategoritë e futbollit  të vendit për të penguar ‘zhdukjen’ e disa klubeve, ndërkohë që konfirmoi të mbyllur sezonin për Ascenso MX Vendimi u mor pas një mbledhjeje të Komitetit Ekzekutiv dhe Asamblesë së Jashtëzakonshme të Federatës Meksikane të Futbollit. ‘Pasi

Vazhdoni leximin →