Magani në Kosovë, merr fund “makthi” i Sulës?

Nëse flitet për Partizanin, mendja të shkon tek një klub që prej kohësh identifikohet me Starovën. Eshtë gjithmonë Sula që thirret kur skuadra kalon periudha të vështira, më pas largohet për t’ia lënë vendin dikujt tjetër, por gjithsesi mbetet gjithmonë pas një dere të pasme, i gatshëm për të hyrë sërish, qoftë edhe pa trokitur.

Vazhdoni leximin →

Derbi bardheblu, një biletë për Josa – Magani

Kanë dalë në shitje biletat për ndeshjen Tirana – Teuta, që do të luhet nesër në “Selman Stërmasi” dhe njoftohet se interesimi është më i madh se zakonisht. Dhe arsyet janë, që kjo ndeshje të pritet ndryshe. Dy skuadrat kanë treguar shumë oshilacione gjatë fazës së parë të këtij kampionati dhe diferenca mes tyre është

Vazhdoni leximin →

Vendos Magani i fundit, Lushnja me pikë të plota

Gugash Magani kthehet te pankina e Teutës, ndërsa skuadra durrsake te fitorja, pas një serie rezultatesh negative. Golin që hapi ndeshjen me Laçin e shënoi Artur Magani, djali i trajnerit peqinas. Ndërkohë që kishte mbetur edhe një Magan për të mbyllur javën, ai është Endri, i cili shënoi sot për Lushnjën, në fitoren 2-1 të

Vazhdoni leximin →

Magani, tradhëti e re dhe dashuri e vjetër

Trajneri Magani duket se u lodh nga mungesa e korrektësisë së drejtuesve të Flamurtarit dhe ashtu siç kishte lajmëruar, nuk do të jetë më pjesë e skuadrës vlonjate. Tekniku peqinas ka pranuar se nuk e kishte parashikuar agravimin e skajshëm të situatës, duke dhënë të kuptohet se gjithçka ka reflektuar edhe në fushën e lojës,

Vazhdoni leximin →

Flamurtari… “hip këtu dhe shiko Stambollin”

Në Vlorë situate bëhet gjithmonë e më kaotike, duke u ndihmuar edhe nga spekullimet e shtypit për “çështjen Magani”. Fillimisht thuhej se u largua vetëm provizorisht sa për t’u qetësuar dhe do t’i bashkohet sërish skuadrës, ndërkohë që e vërtetë është krejt ndryshe. Trajneri Magani nuk kishte pse të përkëdhelej, për t’i bërë më pas

Vazhdoni leximin →