Sagnol: Do të mësojmë nga Shqipëria

Willy Sagnol drejton kombëtaren e Gjeorgjisë prej shkurtit të vitit 2021. Ish-lojtari i Bayern Munich dhe kombëtares franceze, po bën një punë shumë të mirë. Gjeorgjia është rritur shumë me 46-vjeçarin në pankinë dhe në mars do të bëjë gjithçka për të siguruar një biletë në Euro 2024. Kryqtarët do të sfidojë Luksemburgun në gjysmëfinale

Vazhdoni leximin →

Kombëtarja e nis dhe e mbyll me Ukrainën

Shqipëria njohu pasditen e së enjtes kundërshtarët që do të ketë përballë në grupin B1 të UEFA Nations League. Kuqezinjtë do të përballen me Çekinë, Ukrainën dhe Gjeorgjinë, teksa UEFA ka publikuar edhe kalendarin e plotë të Shqipërisë në këtë kompeticion. Shqipëria do ta nisë rrugëtimin në UEFA Nations League në transfertë ndaj Ukrainës. Ky takim

Vazhdoni leximin →

Futbolli i të gjithëve, Kombëtarja e të Amputuarve nis rrugëtimin zyrtar

Kombëtarja shqiptare e të amputuarve ka debutuar në turneun ndërkombëtar të Ligës së Kombeve, që po organizohet nga Federata Europiane e Futbollit për të Amputuar në bashkëpunim me UEFA-n në Skoci. Kombëtarja shqiptare garon në Divizionin D të Ligës së Kombeve të Futbollit për Amputuar së bashku me Kosovën, Azerbajxhanin, Holandën dhe Skocinë, ndërkohë që

Vazhdoni leximin →

Shqipëria pëson 5 gola nga Irlanda

Shqipëria në futboll për femra ka pësuar humbjen e dytë në Ligën e Kombeve. Pikërisht në “Tallegt Stadium” të Dublinit, vajza kuqezi të trajnerit Armir Grima nuk kanë mundur të përballojnë Irlandë, e cila më së shumti kishte dhe përvojën e të luajturit në Kampionatin Botëror “Australi&Zelandë e Re”. Mekkejb është truri i skuadrës irlandeze.

Vazhdoni leximin →

Liga e Kombeve, Grima: Irlanda ekip i fortë!

Kombëtarja shqiptare e vajzave prej të hënës është grumbulluar në kryeqytet dhe po përgatitet në prag të dy sfidave ndaj Irlandës, të vlefshme për UEFA Women’s Nations League. Seancat përgatitore po zhvillohen në ambientet e “Shtëpisë së Futbollit“ ndërsa ditën e sotme Kombëtarja shqiptare e vajzave do të udhëtojë drejt Irlandës për të zhvilluar duelin

Vazhdoni leximin →

Liga e Kombeve për vajza, Grima shpall listën

Kombëtarja shqiptare e vajzave do të rikthehet sërish në fushë në muajin tetor, pasi ka në program dy ndeshje ndaj Irlandës, të vlefshme për Ligën e Kombeve për këtë kategori. Ditën e sotme, trajneri i vajzave kuqezi, Armir Grima ka shpallur edhe listën e futbollisteve që do të ketë në dispozicion për këto dy takime. Trajneri

Vazhdoni leximin →