Interi plotëson dëshirat e Lautaros, detajet e rinovimit

Interi dhe Lautaro Martinez janë gati të zyrtarizojnë rinovimin e kontratës. Pas javësh të tëra bisedimesh dhe garancish nga drejtuesit zikaltër, tani pritet që lajmërimi zyrtar të vijë pas sigurimit matematik të titullit. Siç shkruan shtypi italian, nga Kina ka ardhur dhe miratimi i presidentit Steven Zhang për operacionin që shkon përtej kufizimeve normale të

Vazhdoni leximin →

Lautaro Martinez mbyll vitin

Viti 2023 mund të quhet totalisht i mbyllur për kapitenin dhe golashënuesin e Interit, Lautaro Martinez. Sulmuesi argjentinas doli i dëmtuar nga sfida e mesjavës në Kupë me Bolonjën dhe testet e fundit tregojnë që ai nuk do të jetë i pranishëm për zikaltrit në dy sfidat e radhës, me Leçen dhe Xhenoan. Nëse çdo

Vazhdoni leximin →

Partnerja e Lautaro Martinez në formë të shkëlqyer

Ka qenë një vit plot ngjarje të mëdha për Lautaro Martinez me bashkëshorten Agustina Gandolfo. Pasi u shpall kampion bote me Argjentinën, erdhi në jetë fëmija e dytë në familje, pastaj dasma madhështore në fund majit, finalja në Champions, zgjedhja si kapiten i Interit, pokeri rekord i golave në Serinë A dhe tashmë qëndron si

Vazhdoni leximin →