Dibala, edhe sikur të ikësh, gjesti do të mbetet

Paolo Dybala mund të jetë duke luajtur edicionin e fundit në Juventus, ndaj edhe dorën nuk ia dha Alegrit, ne momentin kur po dilte nga fusha në ndeshjen e fundit me Sasuolen. Sulmuesi argjentinas, Paolo Dybala është i pakënaqur në Juventus dhe mund të largohet gjatë verës së ardhshme. Cope shkruan se, Dybala ka ndërruar

Vazhdoni leximin →

 Rakitiç do ta iki nga Barcelona? Topin e ka trajneri Enrike

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, i ka quajtur spekulime lajmet për transferimin e mundshëm të Ivan Rakitic te Manchester City, transmeton Gazeta Express. Kroati nuk u ftua për ndeshjen kundër Villarreal, ku Barcelona barazoi 1:1. Kjo rriti edhe më shumë spekulimet për një largim të mundshëm nga “Camp Nou”, por kështu nuk mendon trajneri spanjoll,

Vazhdoni leximin →

Edhe tifozët preferojnë sulmuesin francez Grizhman

Antoni Grizhman është futbollisti më i mirë sipas tifozëve. Sulmuesi i Atletiko Madridit, nje lojtar inteligjent dhe me nje sens te habitshem pozicionaliteti, ka bere per vete edhe shijuesit e lojes.Grizhman është shpallur më i miri i vitit në La Liga, sipas votave të tifozëve, citohet ”Express”.

La Liga, fiton me spektakel dhe me kandidatë

La Liga ka më shumë futbollistë kandidatë për Topin e Artë të këtij edicioni. France Football ka publikuar listën prej 30 futbollistëve kandidatë për Topin e Artë, ku ka me shume përfaqësues nga La Liga spanjolle, gjithsej 13 futbollistë. Real Madrid ka më  shume përfaqësues 6, Barcelona 5 dhe Atletico Madrid 2. Në vend të

Vazhdoni leximin →