Skënderbeu i zhgënjyer, UEFA i nxjerr minutat shtesë

Drejtuesit e Skënderbeut duhet të bëjnë shumë më tepër se kaq, për t’i shpëtuar makthit të UEFA-s, sesa të vazhdojnë dhe të mallkojnë institucionin që drejton futbollin në kontinent. Komisioni i Apelit nuk ndryshoi asgjë dhe tashmë klubit korçar i ka mbetur vetëm një shkallë e fundit, KAS, për t’i ndryshuar në favor ndëshkimin ekzemplar,

Vazhdoni leximin →

Partizani apo Skënderbeu?  Mjerë ai që luan për barazim!

Fjalët e Osmanit, ato që ngjallën urrejtje dhe shumë zemërim tek Starova, por edhe tek tifozët e Partizanit, paskan qënë si  “Kali i Trojës”  për ndeshjen e sotme. Fjalët e futbollistit veteran kishin shijen e një kupe me helm “ Starova na rekomandonte vetëm lojë inferiore në mbrojtje”, por, nëse do të ndalosh tek fraza

Vazhdoni leximin →

Ju flet Tirana…

Na u desh të prisnim shtatë javë për të parë një ndeshje të vërtetë në këtë kampionat dhe ja vlejti, qoftë edhe për të gjykuar më realisht për pjesën e mbetur të edicionit. Skënderbeu më në fund doli nga shtëpia ku e kishte ngujuar kalendari dhe të gjithë e kuptuan se ata nuk janë të

Vazhdoni leximin →